logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

Z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią NFZ Mazowsze zaprasza na bezpłatne porady z edukatorem laktacyjnym

31-07-2019

W związku z przypadającym w dniach 1-7 sierpnia Światowym Tygodniem Karmienia Piersią  Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza w najbliższy piątek, 2 sierpnia, w godzinach od 10.00 do 14.00 do Sala Obsługi przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie wszystkie Mamy, które chciałyby skorzystać z bezpłatnych porad z edukatorem laktacyjnym ze Stowarzyszenia „Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią”. Edukator wyjaśni jak karmić piersią i odpowie na pytania dotyczące tego aspektu macierzyństwa.

Ponadto każda osoba w godzinach od 8.00 do 16.00  może na miejscu potwierdzić Profil Zaufany, czyli elektroniczną tożsamość oraz założyć Internetowe Konto Pacjenta (IKP), umożliwiające dostęp do historii skierowań, wizyt lekarskich i recept oraz uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

*  *  *

Korzyści z karmienia piersią to nie tylko korzyści dla dziecka i dla mamy, ale i dla całego społeczeństwa. Są to korzyści zdrowotne, ekonomiczne i ekologiczne.

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował szkolenia e-learningowe, których celem jest podniesienie świadomości kobiet w ciąży oraz rozszerzenie i usystematyzowanie wiedzy pracowników ochrony zdrowia na temat karmienia piersią. Od strony merytorycznej szkolenia wsparły Kinga Osuch i Beata Sztyber, doświadczone ekspertki z Centrum Nauki o Laktacji .

Szkolenia dostępne są na stronie Akademii NFZ.

Ich treść została zaktualizowana w 2019 r. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 16 sierpnia 2018 r. w sprawie standardu organizacyjnego opieki okołoporodowej (w sprawie standardu organizacyjnego opieki okołoporodowej).

Wszystkie aktualności