logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

Komunikat ws. leczenia uzdrowiskowego dzieci oraz możliwości skrócenia czasu oczekiwania w przypadku dorosłych

25-09-2020

Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ w trosce o małoletnich pacjentów uprzejmie przypomina rodzicom i lekarzom ubezpieczenia zdrowotnego o możliwości kierowania dzieci na leczenie uzdrowiskowe. Podstawą skorzystania z tej formy leczenia jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.

Dzieci mogą realizować leczenie uzdrowiskowe w ramach następujących zakresów świadczeń:

  • uzdrowiskowe leczenie szpitalne dzieci od 3 do 18 lat;
  • uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dzieci w wieku od 7 do 18 lat;
  • uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dzieci od 3 do 6 lat pod opieką osoby dorosłej.

W chwili obecnej skierowania na leczenie uzdrowiskowe dzieci potwierdzane są przez Oddział Mazowiecki na bieżąco.

Jednocześnie Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w przypadku osób dorosłych możliwe jest skrócenie czasu oczekiwania na realizację świadczenia, jeśli pacjent otrzymał z Oddziału Mazowieckiego pismo informujące o sposobie rozpatrzenia skierowania na leczenie uzdrowiskowe i oczekiwaniu w kolejce na potwierdzenie świadczenia.

Skrócenie czasu oczekiwania na leczenie uzdrowiskowe jest możliwe w ramach tzw. zwrotów skierowań, czyli wolnych miejsc w turnusach. Pacjent ubiegający się o wyjazd ze zwrotów powinien być przygotowany na wyjazd do sanatorium w terminie krótszym niż 14 dni, liczonych od momentu zgłoszenia się do Oddziału Mazowieckiego do chwili rozpoczęcia turnusu.

Informacje o zwrotach skierowań można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 16.00 pod numerem telefonu 22 279 67 02.

Ważne!

Skorzystanie ze zwrotów w przypadku osób zakwalifikowanych na uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dorosłych lub rehabilitację uzdrowiskową dla dorosłych w sanatorium uzdrowiskowym, możliwe jest po upływie 18 miesięcy od daty ostatniego zrealizowanego pobytu na leczeniu uzdrowiskowym, które odbyło się na podstawie skierowania na leczenie uzdrowiskowe potwierdzonego przez OW NFZ.

Wszystkie aktualności